Įranga ir reikmenys gyvulininkystės ūkiams

Įranga ir reikmenys gyvulininkystės ūkiams

Gyvulininkystė – žemės ūkio šaka, kurios paskirtis gauti naudos iš gyvulių. Kadangi Lietuva – agrariškas kraštas, nieko keisto, kad daugelis žmonių investuoja į kokybišką techniką. Šiuo metu visi rinkoje siūlomi prietaisai yra automatizuoti ir įprastus darbus padeda atlikti kur kas greičiau, paprasčiau ir tuo pačiu pasiekti didesnį našumą. Įranga ir reikmenys – galimybė verstis inovatyvia bei modernia gyvulininkyste.

Melžimo robotai – priemonė, kuri padeda neinvestuojant laiko bei pastangų išgauti karvės pieną. Seniai praėjo laikai, kuomet buvo melžiama rankomis. Juolab, ūkininkai dažniausiai augina ne po vieną galviją, tad siekiant bent du kartus per parą karvę pamelžti – reiktų daug žmonių darbo jėgos. Beveik 80 procentų dabartinių ūkininkų naudoja melžimo robotus, kurie padeda įprastus darbus atlikti greitai ir kokybiškai.

Kiekvieno ūkininko, parduodančio pieną, tikslas – pasiekti gaminio kokybę, kuri pranoktų klientų lūkesčius. Siekiant kokybės, svarbu pasirūpinti ne tik specializuota melžimo įranga, tačiau ir atšaldymo sistema, kuri garantuoja, jog pienas ilgiau stovi ir tuo pačiu išlaiko visas reikalingas medžiagas. Vartotojai reikalauja tik kokybiško gaminio, o tokį gauti galima pasitelkus tinkamą įrangą. Tiesa, nuo tinkamai susikurtos melžimo strategijos varijuoja ir karvės produktyvumas. Seniai įrodyta, kad tinkamas melžimo robotas darbą atlieka tvarkingai, neskausmingai. Ūkininkai argumentuoja, jog dažnai dėl kokybiško melžimo (kuomet tešmenyje nelieka pieno) – karvė ilgiau išlieka produktyvi. Taigi, pasirinkdami techniką galite užsitikrinti, jog pavyks ilgesnį laiko tarpą mėgautis karvės suteikiama nauda bei našumu.

Jeigu norite, kad karvės pienas būtų kokybiškas ir jo kiekis pranoktų lūkesčius, tokiu atveju svarbu pasirūpinti tinkama terpe, maistu, oro sąlygomis, vėdinimu, laikytis griežtos dienotvarkės ir tuo pačiu naudoti kokybiškus melžimo robotus. Toks racionalus ukininkavimas garantuoja pelningą ūkininko veiklą.

Siekiant pamelžti karves naudojami labai skirtingi melžimo robotai ir kiekvienas ūkininkas pagal savo poreikius gali pasirinkti tai, kas jam tinka labiausiai. Įrenginiai gali būti tiek mobilūs, tiek stacionarūs. Mobilūs įrenginiai labai pasitarnauja vasaros metu, kuomet šiltomis dienomis karvės dažniausiai būna lauke. Kaip jau minėjome – tinkamos sąlygos padidina produktyvumą. Tokiu atveju mobilūs melžimo robotai padės pamelžti karves bet kur, kad ir kur jos yra.

Melžimo robotų pliusai – akivaizdūs. Tiek siekiant pagerinti karvės gyvenimą, tiek ūkininko.

 • Naudojant melžimo robotus galima ženkliai padidinti išgaunamo pieno kiekį.
 • Labai svarbu melžiant karvę ištraukti visą joje esantį pieną. Rankomis dažnai tai nepavyksta, taigi kyla įvairios tešmenų ligos.
 • Nuo nuolatinio melžimo daugeliui žmonių pradeda skaudėti rankas, prasideda sąnarių ligos. Kur kas paprasčiau įsigyti melžimo robotus.
 • Naudojant robotus, pamelžti didelį kiekį karvių per trumpą laiką tapo labai paprasta.
 • Naudojant modernias melžimo sistemas, ženkliai palengvėjo karvių bandų valdymas.
 • Specialiai šiam darbui sukurti robotai nekenkia gyvuliui, jis nejaučia jokio diskomforto.
 • Specialūs robotai nuvalo karvių spenius. Panaikinamos bakterijos, kurios kartais gali būti prasto pieno priežastis.
 • Garantuojamas aukščiausios kokybės pienas išgaunamas humaniškomis priemonėmis.
 • Melžimo robotai sukurti taip, kad jų valymas bei plovimas būtų labai greitas ir paprastas.

Specialūs melžimo robotai suteikia daug pliusų ne tik ūkininkui, kuriam ženkliai supaprastinamas darbas, tačiau ir karvei. Pirmas kelias dienas gyvūnas gali jausti diskomfortą, tačiau vėliau pripratusi prie įrangos, šeimininkui atsidėkoja kur kas didesniu pieno kiekiu.

Skirtingi melžimo robotai atlieka skirtingas funkcijas. Įprastai procesas vykdomas šiais žingsneliais:

 • Karvė yra atvedama į melžimo aikštelę.
 • Nurodoma ir užfiksuojama gyvulio melžimo vieta.
 • Nuplaunamas tešmuo ir speniai.
 • Uždedami įsigyti melžikliai.
 • Prasideda melžimo procesas.
 • Pabaigus melžimą prietaisas yra nuimamas.
 • Papurškiami speniai specialiais purškalais.
 • Galiausiai reikia išplauti melžimo įrangą.

Akivaizdu, kad melžimo robotai labai palengvino ūkininkų gyvenimą. Šiuo metu Europoje yra daugiau nei 4 000 melžimo ūkių, kuriuose yra naudojamasi šia įranga. Seniau ją pirkdavo tik didelius ūkius turintys ūkininkai. Šiuo metu galimybe palengvinti sau gyvenimą pasinaudoja ir vidutinius ir net mažus ūkius turintys asmenys. Kadangi egzistuoja pigios galimybės dirbti patogiau – išnaudoti galimybes yra būtina.

Įranga ir reikmenys gyvulininkystės ūkiams ne tik palengvina darbą, bet ir prisideda prie  sveikesnio bei kokybiškesnio pieno išgavimo.

Susiję straipsniai